У Німеччині можна стати донором крові у віці від 18 до 68 років. Що стосується літніх людей, здати кров перший раз в житті вийде тільки до 60. Після цього віку приймають тільки регулярних донорів. За даними останнього опитування Федерального відомства освіти в галузі охорони здоров’я (Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung), серед тих, хто здає кров, найбільше людей у віці від 26 до 35 років. Німецьке громадянство для цього не потрібно: достатньо мати при собі закордонний паспорт, водійські права або інше посвідчення особи з фотографією. Після першої донації оформляється так зване посвідчення донора (Blutspendeausweis), яке слід завжди брати з собою. Такі документи з групою крові і резус-фактором, персональним номером донора і кількістю кроводач вперше з’явилися ще на початку1950-х років. Крім того, кілька років тому вийшов додаток для смартфонів Blutspende-App, який містить всю необхідну інформацію та повідомляє, коли знову потрібно здати кров. З його допомогою можна записатися в центр здачі крові, поспілкуватися на форумі з однодумцями і задати питання лікарю. Крім того, про можливість знову здати кров донору нагадують поштою.
Кому не можна здавати донорську кров?
Стати донором не вийде, якщо ви важите менше 50 кілограмів. Після пірсингу, нанесення перманентного макіяжу або татуювань має пройти як мінімум чотири місяці до здачі крові. Відмову можна отримати і при ряді хронічних захворювань, в тому числі діабеті першого типу або гепатиті. Для мандрівників є особливі правила: наприклад, якщо ви більше півроку перебували в регіонах з вогнищами малярії, будуть потрібні додаткові перевірки. До донорства не допустять і людей, які жили в Великобританії або Північної Ірландії в період з 1980 по 1996 роки. Причина — ризик виникнення хвороби Крейтцфельдта, нова форма якої з’явилася в цих країнах на початку 90-х. Про інші протипоказання можна дізнатися, зателефонувавши за безкоштовною гарячою лінії німецького Червоного Хреста в Німеччині або на офіційному сайті організаціі.
Як часто можна здавати кров в Німеччині?
Під час донації віддається до 500 мілілітрів крові. Це кількість вважається безпечним для здорової людини. Жінкам не рекомендується здавати донорську кров частіше чотирьох разів на рік, чоловікам — не більше шести. Кров’яні тільця оновлюються протягом двох тижнів, а для відновлення рівня заліза може знадобитися більше двох місяців. У жінок цей процес проходить повільніше. Тому мінімальний інтервал між кроводачами повинен становити вісім тижнів.
Яку компенсацію отримують донори?
Після успішного складання донорів відправляють в буфет при центрі здачі кровіабо їм видають їжу і напої, якщо процедура проходила в мобільному пункті прийому крові. За донацію в Німеччині не передбачена грошова винагорода, тільки в деяких приватних службах і університетських клініках можна отримативід 15 до 40 євро. Цю суму розцінюють як компенсацію за проїзд до пункту прийому крові.