Інформація щодо заготівлі плазми методом плазмаферезу в Україні

На даний час закладами та установами служби крові України припинено виробництво препаратів крові у зв’язку із закінченням дії сертифікату про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату розчину альбуміну донорського 5%, 10%, 20%.

За статистикою еритроцитовмісних компонентів крові пацієнтам переливається близько 60%, а плазми свіжозамороженої 40%.

Донорська плазма, як трансфузійний засіб, в основному застосовується протягом одного року з часу заготівлі для надання медичної допомоги, зазвичай пораненим та потерпілим,дітям і вагітним. Не використана плазма є сировиною для виробництва лише розчинів альбуміну у продовж двох років.

Недосконалість чинного законодавства, невідповідність його норм вимогам Європейських Директив з якості та безпеки призвела до припинення виробництва лікарських засобів в установах служби крові України та накопиченню плазми крові людини, що не використовується з лікувальною метою. Така ситуація склалася через відсутність моделі реалізації плазми для подальшого виготовлення лікарських засобів.

З метою раціонального використання компонентів з донорської крові, заготівля донорської крові закладами та установами служби крові України проводиться тільки із окремих доз крові.

Добавить комментарий