Донорство крові: як це працює?


В 62 країнах світу донорство крові є на сьогодні безоплатним. Донори не отримують грошової компенсації заздачу крові. У США основні мотиви для здачі крові — почуття громадянської відповідальності і можливість врятувати життя як близьким людям, так і зовсім незнайомим. На спеціалізованих сайтах в інтернеті публікуються історії людей,життя яких було врятовано завдяки переливанню донорської крові. Крім того,донорство для багатьох — сімейна традиція. Січень у Сполучених Штатах- національний місяць донорства.

 У Великобританії структура, що займається забором і переливанням крові, з’явилася ще в 1946 році, навіть раніше, ніж була створена єдина система охорони здоров’я (1948 рік). Національна служба крові Великобританії (NBS) приділяє велику увагу роботі з постійними донорами, а також залученню нових. Ця робота здійснюється за допомогою інтернет-сайту організації, спеціальних інформаційних кампаній в ЗМІ і роз’яснювальної роботина місцях через регіональні відділення організації, а також місцеві поліклінікита лікарні. Два рази на рік видається журнал «Донор», який безкоштовно розповсюджується в торгових центрах, офісах та інших місцях масового скупчення людей.

В системі донорства Німеччини — три складові:

— служби крові Німецького Червоного Хреста (НКК);

— служби крові федеральних земель і громад (наприклад, університетські клініки);

— центри плазмаферезу (незалежні приватні Служби крові) фармацевтичної галузі.

Питання донорства у Франції перебувають в компетенції держави. Французька організація крові — державне утворення, яке працює під егідою Міністерства охорони здоров’я Франції. Але просуванням і рекламою донорства в більшій мірі займаються неурядові організації різних типів. Найбільш велике недержавна установа -Французька Федерація добровільних донорів крові — організація, що об’єднує регіональні асоціації донорів. Крім підготовки разових заходів по просуванню донорства, організація займається і довгостроковими програмами, в рамках яких проводяться навчальні семінари, розміщуються пересувні пункти прийому крові в вузах, поширюється інформаційна продукція та сувеніри.

У Швейцарії донорством займається виключно Служба переливання крові (СПК), яка була створена в 1939 році для потреб Другої світової війни. З 1 січня 2000 р Служба була перетворена в автономну асоціацію в рамках швейцарського Червоного Хреста.Її члени: 13 регіональних служб переливання крові і швейцарський підрозділЧервоного Хреста. Саме на регіональні служби покладається завдання проведення кампаній в кантонах для залучення донорів.

За матеріалами інтернет-видань

Добавить комментарий