Донорство крові в Японії

Людині, хоч скільки-небудь небайдужої  до проблеми донорства крові, дуже складно не здати кров в Японії хоча б раз, оскільки тут постійно проводиться агітація на вулицях, а також проходять рекламні компанії з залученням знаменитостей. В Японії збором крові займається Японський Червоний Хрест. Здати кров можна в центрі переливання крові, в невеликих офісах, а також в мобільних автобусах, які часто можна знайти на вокзалах і в багатолюдних районах. Поруч з центрами здачі крові зазвичай встановлені стенди, наяких відображена ситуація на даний момент: завжди знаходиться хоч одна група крові, яка потрібна терміново.

Якщо ви прийшли здавати кров вперше, то спочатку необхідно заповнити ряд документів. На цьому ж етапі можна вказати, що ви хотіли б отримати повний аналіз крові, якщо вам це цікаво. Результати зазвичай надсилають на домашню адресу через 2-3 тижні після здачі.
Після заповнення документів вам буде видана особиста карта донора, на зворотному боці якої будуть вказані ваш особистий номер в базі, ім’я, кількість здач крові з докладною історією і найближчі можливі дати повторної здачі.

Список вимог, що пред’являються до донорів в Японії досить стандартний, за винятком того, що кров не можуть здавати особи, у яких термін перебування на території Європи склав більше 1 місяця в період з 1980 по 1996 рік. Це пов’язано з випадками зараження новим видом хвороби Кройцфельдта — Якоба. Власне це автоматично скорочує можливості іноземців, які приїхали з Європи, внести свою посильну лепту в систему донорства.
Після того, як всі анкети заповнені, подальші процедури можна почекати в залі з встановленими телевізорами, ноутбуками з виходом в інтернет і автоматами з безкоштовними напоями. Також є холодильник з морозивом, на якому висить оголошення з проханням брати тільки одне.

Далі донора запрошують на огляд, де вимірюється тиск і береться невелика кількість крові для визначення рівня гемоглобіну. Тут же можна дізнатися свою групу крові, якщо у вас до цього ніколи не було можливості десь отримати цю інформацію.

В Японії виможете здати всю кров у обсязі 200 або 400 мл, а також плазму або тромбоцити. Повторно можна здати кров лише через 4 місяці. У чоловіків інтервал коротше — 12 тижнів. Загальний обсяг зданої цільної крові в рік не повинен перевищувати 1200 мл для чоловіків і 800 мл для жінок. Після закінчення всіх процедур повертають  донорську карту з оновленими даними і пойнт-карту, яку ввели з 2008. При накопиченні необхідної кількості пойнтів донор отримує пам’ятний подарунок.
У центрах проводяться і інші акції для залучення донорів, причому намагаються також зацікавити людей здавати кров в робочі дні, щоб розподіляти навантаження. Також, можна побачити оголошення про те, що вас також в інші робочі дні готові пригостити десертом , зробити масаж рук і навіть поворожити на картах Таро.

Інформація: http://nevsedoma.com.ua/index.php?newsid=90660



Добавить комментарий