Безпечна кров для всіх

У цьому році 14 червня у всьому світі знову відзначатиметься Всесвітній день донора крові. Тому в цей день ми висловлюємо подяку людям, які добровільно і безоплатно здають кров, необхідну для порятунку людських життів, і підвищуємо обізнаність про необхідність регулярного донорства крові для того, щоб забезпечити всім особам і громадам своєчасний доступ до прийнятних за вартістю поставок безпечної крові і продуктів крові гарантованої якості, що є невід’ємною частиною загального охоплення послугами охорони здоров’я і одним з ключових компонентів ефективних систем охорони здоров’я.

Переливання крові і продуктів крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. Кров і продукти крові необхідні для належного лікування жінок, у яких вагітність або пологи ускладнилися розвитком кровотеч; дітей з важкою формою анемії, що розвинулася на тлі малярії або недоїдання; пацієнтів із захворюваннями крові та кісткового мозку, спадковими аномаліями гемоглобіну і імунодефіцитними станами; жертв травм, надзвичайних ситуацій, лих і аварій; а також пацієнтів, яким проводяться складні медичні тахірургічні втручання. Хоча потреба в переливанні крові та продуктів крові єзагальною, існує помітна різниця в рівні доступу до безпечної крові та продуктів крові між країнами і всередині них. У багатьох країнах служби крові стикаються з проблемами в забезпеченні достатніх запасів якісної і безпечної крові та продуктів крові.

У травні 2005 р, в ході п’ятдесят восьмий сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я з усього світу одноголосно заявили про готовність підтримувати добровільне донорство крові та про свою прихильність цьому завданні. У резолюції WHA58.13 вони постановили заснувати Всесвітній день донора крові та його проведення 14 червня кожного року. Крім того, дана резолюція настійно закликає держави-члени здійснювати і підтримувати добре організовані, координовані на національному рівні і стійкі програми по крові з належними системами регулювання. Надання підтримки має на увазі, що урядам необхідно забезпечити адекватне фінансування високоякісних служб донорства крові та розширення подібних служб з метою збору достатніх запасів безпечної крові для задоволення потреб пацієнтів. У 2009 р експерти в області переливання крові, представники директивних органів і неурядових організацій з 40 країн сформулювали Мельбурнського декларацію, що закликає всі країни забезпечити до 2020 р отримання всіх своїх запасів крові від добровільних донорів, які здають кров безоплатно.

Тема цьогорічної кампанії.

У цьому році темою кампанії стали донорство крові та забезпечення загального доступу до безпечного переливання крові в якості складової частини загального охоплення послугами охорони здоров’я. Ми вирішили провести її під девізом «Безпечна кров для всіх», щоб підвищити усвідомлення загальної потреби в наявності безпечної крові для надання медичної допомоги, а також підкреслити, що добровільне донорство кровімає вирішальне значення для досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я. Тема кампанії містить наполегливий заклик до того, щоб все більше число людей у ​​всьому світі ставали донорами і регулярно здавали кров, оскільки це є запорукою забезпечення стабільних національних поставок крові в достатньому обсязі для всіх пацієнтів, яким показано переливання крові.

День донора і тема донорства також втілюють у собі заклик до всіх урядів, національних органів охорони здоров’я та національним службам крові надати необхідні ресурси і створити відповідні системи і інфраструктуру для розширення масштабів збору крові у добровільних донорів, які регулярно і безоплатно здають кров; забезпечити якісне обслуговування донорів; заохочувати і здійснювати належне використання крові в клінічній практиці, а також створити системи контролю та нагляду в рамках всієї системи переливання крові.

Кампанія цього року ставить перед собою наступні цілі:

  • привітати і подякувати донорам крові і закликати тих, хто ще не здавав свою кров, стати донорами крові;
  • привернути увагу до необхідності забезпечення орієнтованого на результат цілорічного донорство крові для підтримки належних запасів крові і досягнення загального і своєчасного доступу до безпечного переливання крові;
  • загострити увагу на тому, що охорона здоров’я донорів і якість обслуговування донорів є найважливішими факторами зміцнення їх прихильності і готовності регулярно здавати кров;
  • продемонструвати необхідність забезпечення загального доступу до безпечного переливання крові і провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо значення безпечного переливання крові для надання ефективних послуг охорони здоров’я і досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я;
  • заручитися підтримкою з боку урядів і партнерів з розвитку на національному, регіональному та глобальному рівнях з тим, щоб забезпечити вкладення коштів в національні програми по крові, зміцнити їх і забезпечити їх стійкість.

Організатор заходів з нагоди Всесвітнього дня донора крові 2019 р
Організатором заходів з нагоди Всесвітнього дня донора крові 2019 року є Руанда. Це глобальний захід буде проведено в Кігалі, Руанда, 14 червня 2019 р

https://www.who.int/ru/campaigns/world-blood-donor-day/2019Добавить комментарий