14 червня у Харківському обласному центрі служби крові відзначили Всесвітній день донора крові

14 червня у Харківському обласному центрі служби крові відбулося урочисте святкування з нагоди Всесвітнього дня донора крові.
До привітань приєдналися заступник голови Харківської обласної ради Володимир Іванович Скоробагач та заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківскої обласної державної адміністрації-начальник управління медичної діяльності, реформ та стратегічного розвитку Наталія Сергіївна Куфтеріна.


Гості привітали донорів та нагородили подяками та грамотами працівників Харківського обласного центру служби крові за багаторічну бездоганну працю. Володимир Іванович долучився не тільки до привітань, але і сам став донором крові.


Донорам, які отримали в цьому році звання «Почесного донора України» вручили посвідчення та подарунки. Серед гостей Петро Кислинський, який напередодні Свята здав кров вже в 100 раз.

На святкуванні були присутні представники закладів охорони здоров’я, громадських організацій та вищих навчальних закладів, яких нагороджено грамотами за значний особистий внесок в розвиток донорства крові та її компонентів, активну громадянську позицію та з нагоди«Всесвітнього дня донора крові». На період 2019 року звання «Почесний донор України» у Харківській області отримали 47 донорів.

Також, з нагоди Свята впроваджено у роботу ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ  новітній європейський ПЛР аналізатор «Cobas s 201 system — Roche Diagnostics» для скринінгу донорської крові.


«Золотим стандартом» світового рівня для обстеження донорської крові та її компонентів є комбінація імунохемілюмінесцентного аналізу (ІХЛА), що дозволяє виявити антитіла (запроваджено в роботу з 2012 року) та молекулярно-генетичного дослідження –ПЛР, які виявляють віруси на ранніх стадіях інфікування. Всі процеси є повністю автоматизованими, що виключає ризик лабораторної помилки за рахунок «людського фактору».
Застосування ПЛР технології на платформі COBAS надасть можливість забезпечити високий рівень інфекційної безпеки трансфузій компонентів крові.


http://www.oblrada.kharkov.ua/ru/press-center/news/21973-volodimir-skorobagach-doluchivsya-do-aktsiji-z-nagodi-vsesvitnogo-dnya-donora

https://www.youtube.com/watch?v=SPw3lcXk2cM&list=PLBNZxTXA2lZVgUOeaHF7nIfEbzUWZxl_-&index=1

https://www.objectiv.tv/objectively/2019/06/14/u-harkovi-nagorodili-pochesnih-donoriv-video/


Добавить комментарий