Яворський В.В. Імунологічна реактивність у первинних і кадрових донорів залежно від донорського стажу / В.В. Яворський // Медицина транспорту України. – 2013. – №1 (45). – С. 26-30.

Дослідження імунної системи при хронічній донації плазми показали, що на перший і сьомий день констатується зниження функціональної й метаболічної активності нейтрофілів на 30-й і 120-й хвилині, тоді як функціональна активність моноцитів різко збільшується, що підтверджено наявністю негативного взаємозв’язку ФЧМ30—ФЧН30 (r = -0,8) [2]. Поглинальна й перетравна здатність як нейтрофілів, так і моноцитів на 30-й і 120-й хвилині перевищувала показники донорів. Бактерицидна активність уже в першу добу була зниженою. На 21-й день показники нейтрофільної ланки на 30-й і 120-й хвилині залишалися незміненими, тимчасом як із боку моноцитів відзначено зниження функціональної активності й різке зменшення перетравної здатності на 30-й хвилині, тобто виявлено порушення процесів переробки й подання антигену та зниження кількості клітин, спеціалізованих на цій функції [5]. Можливо, подібне зниження активності факторів неспецифічної резистентності — необхідна умова, яка виконує роль сигналу до подальшого включення адаптаційних процесів, спрямованих на компенсацію клітинного дефіциту [4].

Мета роботи — визначення імунологічної реак- тивності в первинних і кадрових донорів залежно від донорського стажу…. скачати