Науково-практичний семінар “Сучасні проблеми гемолітичної хвороби плода та новонародженого”

11 жовтня ГО «Всеукраїнська асоціація донорства крові та трансфузійної допомоги» разом з Харківським обласним центром служби крові та кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії, трансфузіології та гематології ХМАПО провели науково-практичний семінар, який був присвячений сучасним аспектам гемолітичної хвороби плода та новонародженого.
На заході були присутні спеціалісти в галузі гінекології, педіатрії, імуногематології, неонатології та інші фахівці з різних міст та областей України, таких, як Київ, Дніпро, Одеса, Суми, Полтава, Кременчуг та інші.
Гостей привітали Президент Асоціації Малигон Олена та головний лікар Харківського обласного центру служби крові Яворський Вадим.
Першим спікером з доповіддю «Сучасні уявлення про особливості гемолітичної хвороби плода та новонародженого» була Павлюк Раїса Пантелеймонівна — кандидат медичних наук, керівник групи імуногематології ДУ «Інститут гематології та трансфузіології НАМН України».
Наступний доповідач-Сандуляк Тодор Васильович, кандидат медичних наук ХМАПО виступив з доповіддю «Експертна оцінка якості медичної допомоги новонародженим з ізоімунною гемолітичною хворобою плода та новонародженого в світлі можливостей персоналізованої медицини».
Скирда Ігор Іванович – кандидат медичних наук, лікар-анестезіолог, завідувач відділення імуногематології, еферентної терапії та трансфузіології Київського міського пологового будинку №5 розповів про «Раціональну діагностику та сучасні підходи до лікування вагітних з резус-конфліктом» та «Використання Ig в клінічній практиці».
З доповіддю «Діагностика резус-конфлікту та гемолітична хвороба новонароджених» виступив кандидат медичних наук, завідувач відділення трансфузіології та еферентної медицини Кременчуцького перинатального центру Зауральский Ростислав Валентинович.
Любчак Владислав Вікторович-кандидат медичних наук, асистент кафедри громадського здоров’я Сумського державного університету розповів про «Сучасний підхід щодо проведення терапевтичного аферезу в клінічній практиці».
Наступними доповідачами були:
Журіхіна Лариса Федорівна – лікар-лаборант групи типування, підбору сумісної крові та консультації лабораторного комплексу з імунологічним відділення КЗОЗ ХОЦСК з доповіддю «Імуногематологічні дослідження в комплексній діагностиці та лікуванні гемолітичної хвороби плода та новонародженого»
Білогуров Сергій Миколайович-лікар-анестезіолог дитячий Харківської обласної клінічної лікарні №1 з доповіддю «Операція замінного переливання крові у новонароджених при гемолітичній хворобі новонароджених».
Білоусов Андрій Миколайович-доктор медичних наук, професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії, трансфузіології та гематології ХМАПО МОЗ України. Доповідь «Тромбоеластографія як елемент елемент комплексної оцінки об’єктивного стану пацієнта в аналітичній системі ФУАС».
Білоусова Катерина Юріївна-лікар клінічний імунолог КЗОЗ ХОЦСК. Доповідь «Клінічна імунологія в практичній медицині».
Малигон Олена Іванівна-кандидат медичних наук, Президент ГО «Всеукраїнська асоціація донорства крові та трансфузійної допомоги» з доповіддю «Організація роботи лікарняних банків крові в закладах охорони здоров’я».
Після закінчення лекційних занять всі учасники семінару приєднались до плідної дискусії щодо прослуханих тем. Після закінчення заходу всі присутні отримали сертифікат учасника науково-практичного семінару «Сучасні аспекти гемолітичної хвороби плода та новонародженого».
Дякуємо спікерам семінару за цікаві та корисні доповіді та всім учасникам за плідну дискусію!

Добавить комментарий