LifeBank: стартап, який рятує життя нігерійців

32-річна нігерійка Чай Джива-Тубосун створила стартап, який дозволяє оперативно забезпечувати лікарні Нігерії донорською кров’ю. У цій країні тисячі породіль помирають кожного року, через те, що донорська кров є недоступною. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я неякісна медична допомога,  зокрема, відсутність донорської крові , щорічно стають причиною смерті 26 000 жінок, які народжують..

«Я швидко зрозуміла, що масштаби проблеми набагато більші, ніж уявляла , — говорить Джива-Тубосун,- вона стосується не лише жінок, а й дітей у віці до 5 років, які страждають від малярії, жертв нещасних випадків, онкохворих, пацієнтів з діалізом. Фактично кожна третя людина, яка приходить до лікарні потребує донорської крові». Вона також виявила, що проблема не лише в тому, що донорської крові не вистачає. Лікарні навіть не знають, в якому банку є група крові, яка їм потрібна. Крім того кров перевозять не завжди правильно і не так швидко, як потрібно. Спільно з IT- фахівцями жінка створила додаток, який і став основою для LifeBank.

«Ми використовуємо наш додаток, щоб допомогти лікарням знайти кров, кисень, вакцини та швидко і правильно доставити за призначенням»,  — розповідає Джива-Тубосун.

Прибуток LifeBank отримує від вартості доставки, за яку платять лікарні. На платформі вже близько 40 банків крові. Максимальний час доставки 55 хвилин.  Сучасна система охолодження дозволяє зберігати плазму та  тромбоцити не ушкодженими навіть в жаркому та вологому кліматі Нігерії. Доставляють кров мотоциклами, що є оптимальним в умовах трафіку та поганої інфраструктури країни . Транспортні  коробки обладнані навісними замками Bluetooth, які гарантують , що тільки замовник зможе їх відкрити .
Кожного року LifeBank проводить чотири благодійних марафона та  має власну  базу добровільних донорів , в якій вже більше 5000 тисяч донорів.

За перші два роки роботи Life Bank підписав контракт з 94 лікарнями, доставив 8000 доз крові та врятував 1800 життів.   На сьогодні проект охоплює лише медичні  заклади Лагоса, де проживає  18 мільйонів мешканців. Чай Джива-Тубосун сподіається, що з часом його можна буде поширити і на всі нігерійські лікарні.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/nigeria-wie-temie-giwa-tubosun-ihr-land-mit-blut-versorgt-a-1196591.html

 

Добавить комментарий